Özkahya rektör adaylığını açıkladı.

60 yıldır Türk yükseköğretiminde söz sahibi kurumlardan olan Ege Üniversitesi, kurucu hocalarımızın üstün gayretleri ve fedakarca çalışan bireyleri ile yıllar içerisinde 60 bine dayanan öğrenci sayısı, 1701’i öğretim üyesi olmak üzere 3155 öğretim elamanı ve toplamda yaklaşık 7 bin 500 çalışanı ile hepimizin haklı gurur kaynağı olmuştur. Ben de 1982 yılında Tıp Fakültesi öğrencisi olarak bu büyük aileye katıldım.

Geçen süre içinde tüm eğitim ve akademik basamakları, bir ferdi olmaktan onur duyduğum Ege Üniversitesi’nde yaşadım. Kurumumda geçmişten başlayarak yönetsel görevler aldım. Halen İç Hastalıları Anabilim Dalı Nefroloji Bilim Dalı Başkanı, Organ Nakli Merkezi Müdürlüğü ve Tıp Fakültesi Hastanesi Başhekimi görevlerini yapmaktayım.

Önümüzdeki süreçte bu üniversite çatısı altında edindiğim deneyimleri üniversitemizin tüm çalışanlarıyla ve öğrencileriyle birlikte, demokratik bir ortam yaratarak şeffaflık ve katılımcılık ilkelerine tam uyarak kurumumuzu daha iyi konumlara taşımak için kullanmak istiyorum.